Przejdź do treści

Ochrona wzroku przed promieniowaniem UV

  • admin 
sunglasses, sand, beach

Nie zapominajcie o okularach przeciwsłonecznych! Chodzi nie tylko o trudności w poruszaniu się w naprawdę słoneczny dzień. Warto chronić oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym! Bez okularów do naszego oka dociera nadmiar słońca, co powoduje bóle, łzawienie i poczucie olśnienia. Dodatkowo obniża naszą percepcję, co na przykładowym przejściu dla pieszych może skończyć się fatalnie.

Należy także chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, czuli UV. Brak ochrony przed nim może skutkować trwałym uszkodzeniem narządów wzroku. Promieniowanie UV może być przyczyną zaćmy korowej, przewlekłego świetlnego zapalenia rogówki oka, czerniaka bądź skrzydlika ocznego. Warto pamiętać, że nawet w pochmurne letnie dni promieniowanie UV jest równie groźne jak w te słoneczne. Cień także nie uchroni przed ultrafioletem, gdyż jego połowa i tak jest rozproszona bądź odbita od powierzchni. Problem nasila się nad wodą, dlatego ochrona oczu (i skóry) w trakcie wakacji nad morzem jest równie ważna!

Intensywność UV zmienia się w ciągu dnia razem z poziomem naświetlenia. Dlatego rano i po południu  okulary przeciwsłoneczne są niezbędne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Terapia Neuroflow

Skuteczny sposób na problemy dziecka w nauce.