Przejdź do treści

Terapia Neuroflow ATS – na czym polega?

  • admin 

Medycyna rozwija się bardzo szybko i prężnie, a co za tym idzie – z roku na rok mamy coraz więcej rozwiązań, które mogą pomóc nam się rozwijać i leczyć nieprawidłowości od małego. Jednym z takich rozwiązań jest terapia Neuroflow ATS.

Terapia Neuroflow ATS to forma treningu słuchowego. Jest to jeden z nowszych sposobów na znaczną poprawę uwagi słuchowej u dzieci z centralnym zaburzeniem przetwarzania słuchowego i tych, u których występuje ryzyko pojawienia się tej dolegliwości. Terapii poddawane mogą być również dzieci z nadpobudliwością psychoruchową i dzieci z trudnościami w nauce. Trening aktywnego słuchania można przeprowadzić zarówno w gabinecie terapeuty, jak i w domu lub innym dogodnym dla nas miejscu, gdzie mamy dostęp do komputera i internetu.

Przebieg terapii Neuroflow

Terapia Neuroflow ATS posiada przygotowany specjalnie dla danego dziecka przez specjalistów zestaw ćwiczeń. Jeden moduł treningowy składa się z 24 sesji, które należy optymalnie wykonywać 3 razy w tygodniu lub co drugi dzień. Jeśli będziemy pracować 3 razy w tygodniu wówczas jeden moduł treningowy wykonamy w 8 tygodni. Każda sesja trwa ok. 25 minut. Ilość etapów (modułów) zależna jest od potrzeb dziecka, jednak aby mieć pewność że rzeczywiście układ słuchowy był odpowiednio stymulowany, tak aby mogły się wytworzyć nowe połączenia neuronalne w korze mózgowej, wskazane jest wykonanie 3 etapów treningu Neuroflow ATS. Trening wykonuje z dzieckiem osoba dorosła, dziecko ćwiczy w słuchawkach. Praca dziecka polega na skupianiu uwagi, słuchaniu, zapamiętywaniu i powtarzaniu.Terapia ma charakter adaptacyjny to znaczy, że pracujemy w obszarze najbliższego rozwoju dziecka, tak żeby nie było ani za łatwo, ani za trudno. Każdy krok treningowy jest oceniany przez prowadzącego odpowiednim kliknięciem jako poprawny lub niepoprawny po to, aby kolejny krok mógł być łatwiejszy lub trudniejszy. Wszystkie etapy terapii Neuroflow ATS poprzedzone są diagnozą wykonaną przez specjalistę – na jej podstawie dopasowywane są kolejne ćwiczenia. Diagnozy prowadzą certyfikowani Providerzy Treningu Neuroflow ATS, czyli osoby po specjalistycznych szkoleniach, mające odpowiednie doświadczenie. Po każdym etapie treningu zalecana jest wizyta kontrolna w celu oceny postępów dziecka.

Efekty terapii

Terapia Neuroflow pomaga przede wszystkim poprawić umiejętność rozumienia ze słuchu, prowadzi do automatyzacji procesu słuchania i  rozumienia.  Jest to niesamowicie istotne dla dzieci, ponieważ to podstawy komunikacji międzyludzkiej, które mają wpływ na właściwy rozwój organizmu. 

Po przeprowadzeniu terapii Neuroflow ATS możemy się spodziewać takich efektów jak:

  • odróżnianie poszczególnych dźwięków mowy – głosek,
  • szybszy rozwój mowy i artykulacji,
  • utrzymywanie uwagi podczas słuchania tego, co mówi druga osoba (mimo różnych zakłóceń),
  • podzielność uwagi,
  • polepszenie się procesu nauki – głównie pisania oraz zapamiętywania materiału (poprawa pamięci słuchowej krótkotrwałej), 
  • poprawa umiejętności rozumienia odczytywanych treści ( czytanie ze zrozumieniem),
  • łatwiejsza nauka języków obcych,
  • wzrost pewności siebie.

Terapia Neuroflow

Skuteczny sposób na problemy dziecka w nauce.